EKOL TESİSAT | NEVŞEHİR TESİSAT | İNŞAAT

Lavabo Açma

Lavabo Açma ve Lavabo Açmak İçin Öneriler

Nevşehir Lavabo Tıkanıklığı Açma
Kırmadan Lavabo Gider Tıkanıklığı Açma
Robot Cihazla Lavabo Tıkanıklığı Açma Uygulaması
Kameralı Sistemle Görüntü Yöntemi İle Lavabo Açma
Lavabo Tıkanıklığı Nasıl Açılır?
Deneyebileceğiniz En Zararsız Lavabo Açma Yöntemi
Lavabodan Su Neden Yavaş Gider

Ekol Tesisat Nevşehir,

Nevşehir Tesisat

Lavabo Tıkanıklığı AçmaLavabo tıkanmasın en çok evlerde görülmektedir. Bunun yanında otellerde, ofislerde ve cafelerde de sıklıkla görülmektedir. Sürekli kullanılan lavabolara gün içerisinde bir çok maddenin atılmasıyla tıkanma sorunları yaşarlar. Bu gibi durumlarda lavabo tıkanıklığı açma yöntemlerine başvurulur.

Kırmadan Lavabo Gider Tıkanıklığı AçmaGünlük kullandığımız çay bile belirli bir süre sonra lavabo giderinde tıkanıklıklara sebep olabilir. Bunun yanında lavabo giderinizin eskimesi de tıkanıklığa bir nedendir. Çok uzun zaman kullanılmış giderler zamanla yıpranmaktadır ve sağlıklı çalışmamaktadır. Bu yüzden lavaya dökülen bazı maddeler birikip tıkanıklık meydana getirmektedir. Bu durumlarla karşılaşmamak için lavabonuzu tıkayabilecek maddelere lavabonuza atmamalısınız. Bunun yerine bir çöp edinerek sert maddeleri çöpe atmalısınız. Nasıl olsa su ile gider düşüncesine kapılmayın. Bir süre bu yöntem sizi idare eder ancak belirli bir süre sonrasında artık tıkanıklığı engelleyemez hale gelirsiniz.

Robot Cihazla Lavabo Tıkanıklığı Açma UygulamasıLavabo tıkanıklığı açma yöntemleri değişiklik göstermektedir. Eskiden bazı ilaçlar ile tıkanıklık açılmaya çalışılırdı. Bunun yanında sıcak su döküldüğünde lavabonun açıldığı inancı vardı herkeste. Bu iki yöntemde geçici çözümler üretmektedir. Tıkanıklıkları sadece bu yöntemlerle bir süre açmaya çalışsanız da sonunda tıkanıklığı önleyemez hale gelirsiniz. Bunun yanında gider borusuna da zarar verirsini. Bu da sizin daha büyük sorunlar yaşamanıza neden olur. Bu tür sorunlar yaşamamak için son teknoloji ürünleri olan görüntüleme sistemlerini tercih etmelisini. Bu sistem sayesinde lavabonuzda oluşan tıkanıklığı sebebi çok kolay bir şekilde tespit edilir. Tespit edildikten sonra hiçbir yeri kırmadan ve ya zarar vermeden tıkanıklığa sebep olan madde alınır. Bu sayede lavabonuzda oluşan tıkanıklıktan kısa süre içerisinde kurtulursunuz.

Kameralı Sistemle Görüntü Yöntemi İle Lavabo AçmaGörüntülü sistemde kameranın ucunda kancalar vardır. Kamera lavabodan gider borusuna bırakılır ve kontrol sistemi ile tıkanıklığa sebep olan maddeyi bulana kadar kamera ilerler. Tıkanıklığa sebep olan madde bulunduğunda kameranın ucunda bulunan kancalar sayesinde bu madde alınız ve tıkanıklığın oluştuğu bölge bu maddeden tamamen temizlenir. Bu sayede lavabo tıkanıklığı açma işlemi çok kolay ve kısa sürede gerçekleşir. Günümüzde bu gibi sorunlara artık görüntülü sistemlerle çözüm aranmaktadır. Sizde eğer böyle bir sorunla karşılaşırsanız görüntülü sistemleri tercih edin.

Lavabo Tıkanıklığı Nasıl Açılır?Bu yazımızda lavabo tıkanıklığını açma hizmetimizi tanıtmak yerine kendi imkanlarınızla mutfak yada banyo lavabosunu nasıl açabilirsiniz buna yervermek istedik.

Lavabonuzun Gideri Tıkanırsa Yapabilecekleriniz Kısıtlıdır?

Öncelikle plastik pompaları denemelisiniz-ki bunu zaten yapmışsınızdır sonuç alamadıysanız lavabonun sifonunu gider bağlantısından ayırıp hortum ile su basmayı deneyin,tıkanmış lavabo yinede açılmıyorsa nalburdan lavabo açma teli satın alarak deneyebilirsiniz lavaboyu açmak için kimyasal asit bazlı ilaçlarda vardır fakat sıhhi tesisat arıza giderme prosüdüründe olmayan bu uygulamayı size kullanın demiyoruz bazı durumlarda kimyasalın gider borularına yada ek contalara zarar verdiği görülmektedir.

Deneyebileceğiniz En Zararsız Lavabo Açma YöntemiLavabonuz tıkandı ve bu kimyasalları kullandınız açılmadı,bu durumda kullanıcılar olarak tek yapabileceğiniz işlem boru içine esnek tel sprel vs göndererek açmaya çalışmak olacaktır,lavaboyu açmak için bunuda yaptınız yinede açılmıyor hatta tesisatçı çağırdınız ustada elindeki spreal tel vs ile açamadı size kırılmasını söyledi,evinizin kırılacak olması üstüne onca tamir tadilat olacağını düşünmek moralinizi bozdu,işte tam bu noktada bizim işimiz başlıyor demektir.

Kırmak,kazmak,dökmek değil hiç bir yere zarar vermeden sıfır hata ile lavabonuzu açabiliyoruz,evet lavabo tıkanıklığı açmak için geliştirilen makina ve cihazlara sahibiz eğer lavabonuzu açamıyor yada kırılması gerektiği söylendiyse bizimle iletişime geçmeniz sizi büyük dert ve masraflardan kurtaracaktır,düşük bir ihtimalde olsa bir adresinize geldik ve lavabonuzu açamadık sizden hiç bir hizmet adı altında ücret talep etmiyoruz böylece müşterilerimizi her durumda madur etmeden çalışmalarımızı sürdürüyoruz profesyonel destek almak istiyorsanız bizimle hemen irtibata geçiniz.

Tıkanan Evye ve Lavaboları Açmak İçin Çözümler.

Son olarakta zaten tıkanmış bir lavaboya yapılacak müdahaleler kısıtlıdır,hiç bir şekilde lavabonuz açılmıyorsa iki seçenek kalır geriye ya lokal müdahale yapılarak tıkanmış olan kısım kırılır dirsek yada çatal değiştirilir,yada robot makina ile kırmadan lavabo açma çözümüne gidilmesi gerekir,siz budurumda kırılacak olan fayansların tamirini mahallenizdeki tesisatçının kırarak lavaboyu açma masrafı ile robotla hasarsuz lavabo açmanın maliyetini mükayese ederek hizmet isteyebilirsiniz.

Lavabo tıkandı,Tıkanmış lavabo nasıl açılır,Tıkanan lavaboyu açmak için ne yapılmalı,Lavabonun borusu tıkanırsa çözümü nedir?

Lavabodan Su Neden Yavaş GiderMutfak lavabosunu ele alırsak sifonun suyu yavaş çekmesinin genelde 3 nedeni vardır en basit olanı taslı sifonların içlerinin dolmuş olup alt kısımlarında bulunan kapakları açarak temizlenmesi gerekebilir bunu başarırım derseniz kendiniz deneyebilirsiniz lakin conta aksamları yada sök tak işlemi esnasında parçaların zarar görmesi size ek yerlerinden su sızıntı problemi çıkararak ikinci bir sorun çıkartabilir,diğer bir su yavaş gitme sebebide sifonun bağlı olduğu duvar içindeki pimaş boru hattında kısmen tıkanma olmasıdır yani boru içerisinde atıkların birikimi ve suyun geçebileceği kadar küçük bir delik kalması bu durumdada su yavaş gidercektir problemin çözümü boru içi endoskopi kameraları ile görüntülenerek tespit edilir ve kanal açma makinası ile boru içi temizlendikten sonra tekrar kamera ile bakılıp kontrol edilerek şikayet giderilmektedir,tüm bu anlattıklarımız geçersizse yani bunlardan kaynaklı bi sorun değilse en zor olan ve son olasılık mutfak gider hattının inşşat halinde iken yeteri kadar eğim verilerek yapılmamış olmasıdır örneğin mutfak giderleri lavabo altında 55cm yükseklikte standart bırakılır ve boru duvar üzerinde eğimli şekilde dikey gelen ana pimaş hattına bağlanır işte bu duvardan döşenen yatay boruya gereken eğim verilmesse lavabo suyu hızlı şekilde çekmez ve malesef böyle bi arızanın kırılmadan giderilebilmesi mümkün değildir,(dış yüzeyden yeni bir boru döşenmesi hariç)

 

Eski San. Meydanı Evkur Arkası No:40 Merkez / Nevşehir

0 532 798 99 63 
servis@ekoltesisatinsaat.com 

 

 

ŞİRKET PROFİLİ

Firmamız kurulduğu günden beri koşulsuz müşteri memnuniyeti ilkesiyle Tesisat, Enerji ve İnşaat sektöründe öncülük etmeye ve örnek olmaya devam etmektedir. ekol tesisat nevşehir, tesisat, su tesisat, kalorifer tesisat, enerji, inşaat, boya, kartonpiyer, fayans ,çatı oluk, gibi geniş yelpazede hizmet vermektedir. Ekol Tesisat nevşehir, tesisat, su tesisat, kalorifer tesisat, enerji, inşaat, boya, kartonpiyer, fayans ,çatı oluk, gibi geniş yelpazede hizmet vermektedir.

Referanslarımız